Hızlı Sipariş Hattı
(224) 234 56 78
ilik kanseri tedavisi
kan kanseri tedavisi
kanser tedavi yöntemleri
kanserin nedenleri
lenfoma

Lenfoma Bitkisel Tedavi

HODGKİN LENFOMA NEDİR

Hodgkin lenfoma hastalığı, Lenf nodlarında,lenfatik sistemi etkileyen bir hastalıktır. Her ne kadar bu hastalıktan olmasada Hodgkin lenfoma hastalığının tetiklediği bazı hastalıklardan önlem alınmazsa yaşamı tehdir edebilir. örneğin lösemi (Kan kanseri) veya  yapılan medikal tedavilerden sonra meme kanseri gibi bazı immün sistemin çökerten ve diğer hastalıklara zemin hazırlayan hastalıklarda olduğu gibi. Önlem alınmazsa çok azda olasa yaşamı tehdit eden , habis bir hastalıktır. Lenf düğümleri , dalak , karaciğer ve kemik iliğinde bulunan lenfoid dokunun kanser niteliği bulunma durumudur.

Eğer Hodgkin lenfoma hastalığı bulguları varsa kesinlikle zaman geçrmeden bir uzman hekim tarafında tetkikler yapılmalıdır. Hodgkin lenfoma tedavi aşamasında doktorların bilgilendirilmesi ile  doğal ilaçları tercih edebilirsiniz. Çünkü hem zarasız hemde erken tedavilerde Hodgkin lenfoma hastalığında  bitki özleri oldukça faydalıdır. Şimdiye kadar erken tedavilerde uyguladığım bitkisel ürünler gerçekten olumlu sonuçlar verdiler. Kullandığım bitki özleri kesinle zarar vermez.

Özelikle Hodgkin lenfoma hastalarına uyguladığım bu karışımlar tedavilerde büyük başarılar almamıza vesile oldular. Hodgkin lenfoma  hastalarına özel hazırladığım bitki özler ile hastalığı 2-4 ay gibi zamanlarda gerek doktor kontroleri gerek fiziki görünümde  mükemmel sonuçlar verdiğini göreceksiniz.

Hodgkin Lenfoma Nedenleri, Görülme Sıklığı, Risk Faktörleri


Hodgkin lenfoma hastalığının nedeni henüz bilinemiyor. Hodgkin lenfoma  hastalığında lenf düğümlerinde büyüme olursa hastalığın oluşmas safasında olduğunu gösterir detaylı tetkik ve muaane sonucunda Hodgkin lenfoma hastalığın teşhişi konulur ve Gerekeli olan önlemler alınır. Hodgkin lenfoma hastalığı ilerleme durumunda  komşu lenf düğümlerine yayılır , beli bir zamandan sonra  kana karışarak lösemi (ANNL) hastalığının zeminin hazırlayabilir. Hodgkin lenfoma ,Ender bir hastalıktır. 100 bin kişiden 20 kişi ortalama  Hodgkin lenfoma  hastalığına yakalanıyor. hastalığı en fazla 20-40 yaş arası 40-70 yaş arsı insanlarda görülür.

Hodgkin Lenfoma Belirtileri


Hodgkin lenfoma hastalığı boyun , koltukaltı ve kasıktaki lenf düğümlerinde ağrısız büyüme ateş ve titreme gece terlemesi yorgunluk kilo kaybı iştahsızlık yaygın kaşıntı aşırı terleme boyun ağrısı saç dökülmesi ( kaybı ) deride kızarıklık dalak büyümesi böğür ağrısı el ve ayak parmaklarında çomaklaşma, ağruı gibi belirtileri Hodgkin lenfoma hastalığı nın belirtileridir. Boyundaki lenf bezlerinin ağrısız şişmesi ile ilk belirtiler başlayabilir. Hodgkin lenfoma zamanla öteki lenf bezlerinde de şişmeler görülür, Hodgkin lenfoma hastada ateş başlar. Giderek dalak ve karaciğer de şişerek karında rahatsızlık duygusu yaratabilir.Hodgkin lenfoma hastalığı genelikle erkek hasraları daha çok tercih ediyor..Hodgkin lenfoma hastalığı erkelerde görünmesinin nedeni ise henüz araştırma safasında olduğu için kesin bir bilgi yoktur.

Hodgkin Evreleri

Hodgkin lenfoma hastalığı Tedavi şemasını oluşturmak için evre değerlendirilmesi yapılmalıdır. evre 1 : bir lenf düğümü tutulumu evre 2 : diyaframın aynı tarafında iki lenf düğümü tutulumu evre 3: diyaframın her iki tarafındaki lenf düğümlerinin tutulumu evre 4: hastalığın kemik iliği veya karaciğere yayılımı tedavi hastalığın evresine göre değişir. evre 1 ve evre 2 de (sınırlı hastalık ) lokal radyoterapi uygulanır. evre 3 ve evre 4 ( yaygın hastalık ) kemoterapi ile tedavi edilir. herhangi bir dış kanamada basınç ve buz uygulanır. Hodgkin lenfoma  hastalığı  durumunda kişisel temizlik için yumuşak diş fırçası ve elektrikli traş makinesi kullanılmalıdır. Diyetteki protein ve karbonhidrat miktarının arttırılması kemoterapiye bağlı yan etkilerin azalmasında yardımcı olabilir. Dinlenme periyotları ve günlük aktivitelerin programlanması anemiye bağlı yorgunluğu önlemede faydalı olabilmektedir.Kemoterapi sonrasında hastanın bakımı çok önelidir. Hastalık bitti diye bakımı azaltmayacak.İmmün sistemini çökertecek gıdalardan kesinlikle  kaçınılmalıdır.

Hodgkin Lenfoma Tedavisi

Herbalist Erdoğan TEPELİ Uyguladığı Bitkisel Reçete


Evrelerine göre tedavi azalmaları vardır. Tıbbi olarak olunan tedaviler genellikle  Hodgkin  lenf kanseri  tedavisi  başta olmak üzere verilen ilaçlarla radyasyon bloemisin nitrazüare  ve akciğer toksisite riski olan ilaçlara maruz kaldığında faydasından çok zarar verilen bir tedavi yöntemidir. Çoğu evrelerde sadece destek verilebilir yada tam tedavisi yapılanabilen hodgkin   lenfoma tedavisi evresi  ne olursa olsun tedavisi mümkündür. Yeter ki zamanında tanı konulsun. Hodgkin lenfoma hastalığın durumuna göre evresine göre tedavinize doğal, zarasız ve bitkisel destek ürünlerle ile yardımcı olacaktır.

Tüm evrelerde Bitkisel olarak Bitki Uzmanı Herbalist Erdoğan TEPELİ tüm evrelerde uyguladığı bitkisel reçetelerle Hodgkin  hastalığını en zarasız ve doğal yöntemlerle  tedavinize yardımcı olacaktır. Tedavi esnasında bilindiği gibi Hodgkin lenfoma  hastalarını ilerlemiş durumlarda görülen tedavilerde bulantı , kusma , iştahsızlık , ishal , ateş veya kanama gibi yan etkileri olu ancak Herbalist Erdoğan TEPELİ uyguladığı bitkisel tedavilerde  kesinlikle yan etki olmaz olmaz. Tamamen bitkilerle ve bitki özleri ile 4-6 ayda zarasız bir şekilde doğal destek karışımlarla tedavinize yardımcı olacaktır.